Lapse tervisehäda lahenduseta? 07.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
1.6 a lapsel pikemat aega kõikuv palavik 37.5-39. Laps loid, pissib vähe. Vett joob nagu tavaliselt või pigem rohkem ( tavaliselt öösiti ei joo, nüüd palavikuga joob rohkem) köha-nohu pole, suuõõs ja keel väga punased.

Perearstil käidud. Vereproov võetud.
Mõned normist väljas näidud:
CRP 34mg/l
Hb 99
Mchc 304

Lapsel silma ümber tumedad rõngad, laps kahvatu.

Perearst diagnoosi ei pannud, ravimeid või muud lisa ei määranud, vaid ütles, et andke rohkem liha. Kõik?
Hetkel ei oska midagi ette võtta, kuna haige laps sööbki kehvemini. Liha igapäeva menüüs niikuinii.

Murelik ema.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mina olen ka mures- laps haige 2,5 nädalat, põletikuproovi tõus, hemoglobiin madal. Põhjuseid väga palju, oletada ei saa. Esimesel võimalusel perearsti vastuvõtule, kui tekib mingi tõrge, siis EMO lastearst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi