lima söögitorus ja kõris, valud rindkeres 17.06.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Olen kroonilise tervisehäda käes vaevelnud 3,5 aastat ja nüüd on enesetunne läinud väljakannatamatuks.
Pidevalt (ja eriti aktiivselt peale sööki) on kõris ja tundub, et ka söögitorus paks, valge, sülje moodi asi, mida proovin jätkuvalt "välja kraaksatada". Kohemaid tuleb see tagasi.
Kui varemalt oli rinnus selline tohutu rõhuv tunne, siis nüüd hakkab lausa valutama. Vahel on valu just ühes konkreetses kohas - rinnakust pisut paremal, tihti on kogu rindkere kuni seljani ja kõhuni puurivat, närivat valu täis. Vaikselt lamades on veidi parem, kuid viimasel ajall takistab ka und

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Oletan, et on tehtud söögitoru-maouuring ehk ösofagogastroskoopia ja MRT uuring ning midagi koledat pole leitud. Ehk on tegemist glossofarüngeaalse valusündroomiga, selle sugulane on kolmiknärvivalu. Raviks nt gabapentiin v karbamazepin. Annust timmitakse vastavalt taluvusele ja vaevustele. Teie perearst on Teie parim sõber terviseküsimustes, pöörduge tema vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi