Lapsel pepu sügeleb 15.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mure järgmine..
Kodus 4-aastane tüdruk, kes hetkel ei käi lasteaias tervislikel põhjustel, nimelt ta põeb viirushaigusi väga raskelt ja hiljuti käis mandliopil.
Paar nädalat on ta kurtnud, et peale kakamist pepu sügeleb. Millest selline asi?
Ainuke asi mis aitab on kui ta peale kakamist dušši all ära loputada. Pepu auk on täiesti tavaline...ei ole punane ega midagi. Mingit lõhet ma ka ei näe. Viimasel ajal liigume vähe õues ja tal kõht olnud veits kinnine ka. Kas sellest võib olla? Verd pole ka märganud. Usse ka ei kahtlusta, sest olen ta kakat jälginud peale seda kui ta muret kurtma hakkas. Öösel magab rahulikult. Kodus pole koduloomi ka. Söögi isu on hea.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Olete kenasti loetlenud pepusügelemise põhjuseid ja andnud ülevaate probleemidest.
Kas laps on saanud antibiootikumravi ? Mõnikord võib tekkida selle järgselt pärmseentõbi ja sarnased vaevused. Teie perearstilt lapse ülevaatus, uuringud, ravisoovitused.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi