Uuringu seletus lihtsamas keeles. 10.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Lisan gastroskoopia vastuse,
kas saaksite selle natuke lihtsamaks ja arusaadavamaks seletada.
Lisan ka foto proovide vastustest.

Koetükis mao limaskest hüperplaseerunud fundusnäärmetega; stroomas vähene ümarrakuline infiltratsioon, pinnaepiteeli alune kerge hüpereemia.

Atüüpilisi struktuure ei sedasta.

Helikobakter negatiivne., Mao limaskestas osalt madaldunud epiteeliga tsüstjalt laienenud kompleksidega hüperplaseerunud fundusnäärmeid, mõõdukas vaskulaarne hüpereemia ja eosinofiile sisaldav ümarrakuline infiltratsioon. Atüüpilisi struktuure ei sedasta..

Milliseid ravimeid ja ravikuuri soovitaksite?
Olen täheldanud,et sümptomid ägenevad stressirohkel ajal.
Kas oskate soovitada midagi ka stressi ja närvipinge vastu?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Rasket haigust uuringu alusel ei ole. Need on head ravimid, mida kasutada vaevuste ägenemisel. Ja muidugi stressi juhtimine, teadvelolek, ärevuse leevendus, igapäevane aeroobne füüsiline koormus, 40-50 min. Reibas kõnd, sekka sörkjooksu, pulsiga 130-145 x min. Koostöö oma perearstiga !

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi