Palavik 12 päeva ja ägeneb 25.11.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on 12.päev palavikuga, lisaks väga tugev kinnine köha ja kurguvalu, röga lahtistit võtan (esimesed 8 päeva Herbion, peale seda Flavamed) ja inhalatsiooni teen kodus. Köha pole lahtisemaks läinud selle aja jooksul ja pigem läheb kogu aeg nagu kinnisemaks, praegu köhin nii tugevalt et pea oksendamiseni, eriti ajab köhima kui pikali heidan, eile hakkasin pikali olles ka kerget krõbinat kuulma rinnust kui hingasin. Esimesed nädal aega oli madal palavik 37.2-37.5, 8.päeval tehti perearsti juures ka vereanalyys, midagi hullu ei leitud, põletiku näit oli 15. Aga peale seda on palavik süstemaatiliselt tõusnud iga päevaga. Tegelikult kuna mul on kogemus bakteriaalse kopsupõletikuga (50% mõlemast kopsust oli tol hetkel juba põletikus kui haiglasse jõudsin), mis algas tookord covid viirusinfektsioonist, siis kirjutas perearst mulle ennetavalt välja antibiootikumid, mida hakkasin võtma 2 ööpäeva tagasi. Aga siiski on palavik ikkagi jätkusuunas tõusnud, yleeile oli veel max palavik ööpäevas 39.3, eile 39,5 ja täna juba 40,0. Kõrge palavik tuleb kogu aeg tsüklitena: alguses on tund aega meeletud külmavärinad, siis on järsk palaviku tõus kuni haripunktini, siis olen tavaloselt võtnud 2 paracetamoli 500mg, palavus ja max kuumatunne kestab siis ca tunni ja hakkab vaikselt alanema, alaneb kuskil 37.5-38ni ja lisaks hakkab keha meeletult higistama, täitsa nii et mõne tunni jooksul pean mitmeid kordi riideid vahetama või voodipesu, sest kõik on täiesti märg. Higistamine kestab ära, siis on mõnda aega suht okeid olekut ja siis hakkavad mingi aja pärast uuesti meeletud kylmavärinad ja kogu ring hakkab pihta. Ööpäevas on kuskil 4 sellist tsüklit. Muretsen selle pärast et miks palavil endiselt jätkuvalt nii kõrgele tõuseb kui olen juba AB kuuriga alustanud? Kas peaksin pöörduma erakorralisse et lasta põletikunäitu uuesti kontrollida?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kahjuks on Teie kirjeldus probleemist väga ebamäärane. Saan soovitada uut pöördumist perearsti vastuvõtule, diagnoosi täpsustamist ja vastavat ravi. Vajadusel konsultatsioonid ja suunamine edasi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi