Limane ja verine roe. 15.08.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Loodan et saan kiire vastuse, et teaks kuidas toimida ja kas on vaja muretseda. Nimelt täna istusin diivanil ja tekkisid puhitused. Môtlesin, et see on okei, sest sôin just kapsahautist. Kui vetsu läksin, tuli roe kuidagi väga libedalt välja, see oli limane ja veritses. Peale vetsus käiku jätkusid puhitused ja röhitsused. Loodan, et ei ole midagi hullu. Äkki oskate aidata. Viimasel nädalal olen muidugi laisk olnud ja pole ôigel ajal vetsus käinud, kui häda tekib. Varem pole verd roojas täheldanud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema haigus, nimega koliit, jämesoolepõletik. Tekitajateks erinevad pisikud ja veidi riknenud toit. Tavaliselt see paraneb 2-3 päevaga, koduravi, gaasita min vesi 2 l päevas, probiootikumid. Kui haigusnähud püsivad, seisund halb, siis arsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi