Kõhuvalu ja kõhulahtisus 07.08.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 16-aastane tüdruk ning pikka aega on mulle juba tüli teinud kõhulahtisus ning kõhuvalud. Alguses arvasin, et need on mittekorduvad probleemid, kuid viimase kahe kuu jooksul on probleemid tõsisemaks läinud. Paar korda nädalas peale söömist läheb kõht lahti - täiesti vedel väljaheide (vahepeal tumeroheline, vahepeal lihtsalt pruun). Ning kõhuvalud on mul isegi veel tihedamini ja just vasakult poolt. Vahepeal on ka olnud kõrvetised ja röhitsemine, aga perearst kirjutas rohud sellele ning see on paremaks läinud. Perearst ei ole tegelenud mu lahtise kõhu probleemiga, kuna arvas, et magu on liiga happeline ja et selles on kõhuvalude põhjus. Kevadel 2023 hakkas mul vasakult poolt rinna alt (ribide juurest?) valusalt pistma ning selle kohta mainis pereast ka, et võib olla mao happelisusest.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalikke põhjuseid on mitu, ärritunud soole sündroomist piimasuhkru talumatuse, mao ülihappesuse, h.pylori infektsiooni ja paljude muude tervisemuredeni. Saan soovitada oma perearsti külastust, uuringuid, konsultatsioone teiste eriala arstidega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi