Täppverevalumid 31.07.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, dr. Veskimägi!
Küsimus petehhiate tekkepõhjuste kohta. Nimelt avastasin oma ülakõhult 23.juuli 2 esimest täppverevalumit( millal need tekkisid tegelikult, ei teagi). Järgmisel päeval natuke hoolsamalt otsides leidsin neid veelgi. Tänaseks(31.07) on neid tekkinud 28. Selja pealt ei näe neid ise loendada, seega võimalik, et sealgi neid veel( külgedel neid on). Verevalumeid ei esine küünarnukist allapoole ja põlvedest allapoole. Kõige rohkem on rindkerel, samas ükski verevalum ei ole teisega kokkupuutes( st kõik on laiali mööda keha).
Miks need tekivad? Ja kas kaovad iseenesest?( tegin läbipaistva klaasiga katse- ei kadunud vajutades ära) Sinikaid ei ole. Ei ole suure füüsilise töö tegija. Ei suitseta( ka ei veibi), ei tarbi alkoholi. Kehakaal normis. Vererõhk on korras( v pigem natuke madalamapoolnegi). Alajäsemetel( st kintsud ja põlved) esineb marmornahka( nahk sinise-lilla laiguline). Käed-jalad enamasti külmetavad, suvel on lihtsalt talutavam kui talvel. Haige ka ei ole olnud( aprillis olin kõhuviiruses). Keha temperatuur on korras, kuskil peale alaselja ei valuta( see juba krooniline, vahel parem vahel halvem periood).
Mõtlesin, et pigem igaks juhuks kirjutan/kirjeldan rohkem ja täpsemalt, et ehk tekib Teil mingeid mõtteid selle võrra rohkem.
Aitäh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Läheks väga pikaks, kui hakkan võimalikke põhjuseid loetlema. Ravimid on üks võimalik põhjus. Saan soovitada perearsti konsultatsiooni, edasist käsitlust.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi