Mõlemas maksillaariinuses plüüp või retentsioontsüst 23.07.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Nüüd enam kui aasta tagasi käisin peaaju MRT uuringul, juhtusin taas diagnoosi vaatama. Avastati mõlemas maksillaariinuses plüüp või retentsioontsüst.
Mis on kõige pealt maksillaariinus?
Kas niisugune diagnoos on ohtlilk või tuleb asja jälgimise all hoida?
Arst diagnoosi juurde oli kirjutanud, et kõik on korras, kuid kas olka on tekkis kahtlus?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Maksillaarsiinus arstikeeles pole muud kui põskkoobas, urge koljuluus, nina kõrval. See on kõigil olemas.
Küllap selles nähti kas polüüpi või tsüsti. Minu kogemuse juures on see vimane sagedasem, sellega polegi midagi vaja teha. Ühel päeval võib ninast joosta paar tilka kollakat vedelikku ja ongi kõik. Kui esinevad sagedased mädased nohud, põskkoopapõletik jm nähud võib ravi olla vajalik. Seda otsustab nina-kõrvakurguarst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi