Põskkoopapõletik 06.06.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Okt. lõpp 2022 lendasin kerge nohuga lennukiga. Lennates oli valu kõrvades, peas. Vahemere ääres soojas polnud kaebusi. Nii kui tagasi kodumaale jõudsin, oli nohu tagasi. Koos ninakinnisusega. Nuusata turse tõttu ei saanud. Sealt esimene põletik (paremal poolel) ja AB kuur. Aastavahetusel teine põletik koos palavikuga. Nüüd kolmas. Veel on jäänud pihustada turset alandav Avamys. Aga nii kui AB oli võetud, tuli üldine tuim peavalu, kaelavalu tagasi. Teen jätkuvalt enda enesetunde parandamiseks sooja, loputan nina, koos lastega olen paar korda käinud soolakambris, niisuti on toas, voodikõrval...rohkem ei oska midagi teha. Praegune tuuline ja jahe ilm teeb asja muidugi veel hullemaks..vahel isegi õues olles pole peavalu aga see suureneb kordades tuppa tulles. Kas see tuim peavalu, kaela, kuklavalu, tuikamine kõrva on põhjustatud sellest, et nina on vahelduva eduga ikka kinni või on probleem juba tüsistustes?
Probleem paremal poolel, kus ka aastate tagune nina vigastus ( käigud kitsamad).

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Arvan, et vajate kõrgema etapi kõrva-nina-kurguarsti (KNK) konsultatsiooni, uuringuid, ravi. Perearst võiks teha e konsultatsiooni PERH KNK arstiga. Siis edasine käsitlus.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi