Seedesüsteem ja tugevad valud seljas 05.06.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mure on selline, et ( umbes 3a tagasi ) märkasin pikali asendis olles, et alakõhus tekib ühele poole nagu muhk. Olen käinud korduvalt perearsti juures selle murega, arst ütles, et olen lihtsalt sale ja sellest on see see "muhk", läks aeg edasi ja tekkisid ka lisavaevused alaselja valud, gaasid, kõhukinnisus. Doktor vaatas uuesti üle selle muhu ning vajutas peale ja ütles, et see on gaas soolestikus, see muhk tekib koguaeg samasse kohta. Aga viimase kahe kuuga on asi läinud aina hullemaks, seljavalu kiirgab nüüd ka ülesse poole, täpselt neerude kohale. Öösel valutab alaselg, päeval see taandub ning pôhi valu kiirgab ülesse neerude piirkonda. Kui võtan espumisani ja gaasid natukene vabanevad, siis on tunda ka kerget valu vähenemist selja piirkonnas. Olen proovinud Lacto 7, olen tarbinud kiudaineid lisaks, tarbin keefiri, aga miskit nagu üldse enam ei toimi ja mu valud lähevad intensiivsemaks. Olen 2kuud tarbinud valuvaigisteid, et öösel magada saaks. Günekoloogiliselt on kõik korras, käisin äsja kontrollis. Mul on diagnoositud ka raske depressioon. Ma ei julge enam pöörduda oma perearsti poole selle sama murega, sest olen seda korduvalt teinud ja kuna mul on diagnoositud depressioon, siis kardan, et arst lihtsalt arvab, et kõik mu sümptomid on depressioonist ning ma lihtsalt tüütan neid oma tervise muredega ☹️ Mul on juba hirm või tunne, et seal seljas toimub mul miskit.

Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kahjuks on Teie kirjas olev info väga napp, et anda mingigi konkreetne soovitus. Saan soovitada koostööd perearsti jt spetsialistidega. Võimalik, et on vajalikud sooleuuringud, perearst suunab Teid gastroenteroloogi vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi