Kõrgenenud vererõhk ja süda 04.01.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen noormees, probleemiks on südame piirkonnas tekkivad valud ja kõrgenenud vererõhk. Pidevalt ajab ka nõrk koormus kergesti hindama.
Hetkel on raviks MetoZok, hoiab enam-vähem kontrolli all küll, aga mitte eriti. Nädalas mitu korda ikka südame piirkonnas valud, olen isegi valu tõttu ärganud, vererõhk oli siis 153/88 ja pulss 117 Oskasite midagi soovitada?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teid on põhjalikult uuritud ja määratud vaevusi leevendav ravim. Ei näe kilpnäärme analüüside vastust, seda võiks kontrollida. Saan soovitada mõõdukat füüsilist koormust, nt reibas kõnd ja veidi sörkjooksu üle päeva 60 min. See aitab normaliseerida vererõhku ja ka südametegevus muutub rahulikumaks. Ja ikka hea koostöö oma arstidega.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi