Ebamugavustunne tühja kõhuga 19.04.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, minu mure on seotud kõhuvalude/ebamugavustundega. Tunnen vahest (viimase nädala jooksul kuskil 3-4 kord) kuidas tühja kõhuga tekivad valuhood ülakõhus, mis küll vaibuvad kiirelt, aga tekitab ebamugavustunnet ja ka iiveldust natukene. Mõni päev pole seda üldse ning mõnipäev annab tunda. Ühel päeval li tunda seda ennem söömist ning ka peale söömist päris tugevalt ( ma ei mäleta kas see oli esimene kord kui valu tundsin) Kas selline asi võib olla ka seotud kuidagi veresuhkru tasemega. Koolis kuskil 45min peale söömist saime mõõta veresuhkruid nö harjutamise mõttes ning minu oma oli teiste omadest madalam ehk siis 4,7 mmol/L . Arsti juures tühja kõhuga mõõtes on nad öelnud, et näidud on korras.Kuidas peaksin edasi toimima?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tühja kõhuga langeb veresuhkrutase ja see võib tuua väga palju erinevaid vaevusi, sealhulgas ka Teie kirjeldatud. Saan soovitada normaalset söömist ja koostööd oma peremeedikutega. Oletan, et õpite ise meditsiini. Ise ennast diagnoosida ja ravida ei saa.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi