Rindkere kontusioon 02.03.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

6 päeva tagasi osalesin liiklusõnnetuses, kus auto peatus väga järsult kokkupõrke tõttu, olin kõrvalistuja ja suurema "paugu" saigi minupoolne auto esiosa. Kokkupõrke hetkel tõmbas turvatöö vastu rinda väga kõvasti, tekkis valu. EMOs tehte röntgen ja midagi katki pole, kopsud jms korras, diagnoosiks rindkerekontusioon ja soovitati valuvaigisteid süüa.
Aga keerata, istukile tõusta, midagi tõsta ja isegi kõndida on ikka veel valus. Kui kaua selline valu võiks veel kesta? Kas on võimalik, et rinnakus on ikka mingi mikro mõra, mida röntgeniga ei näe või muretsen üle? Kas on veel soovitusi?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Usaldage arste. Rindkeretraumad ongi valusad, taastumine võtab aega nädalaid. Valuravi ja režiim. Kui tekib hingamisraskus, palavik jt nähud, siis arsti vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi