Öised jalakrambid 25.02.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Palju aastaid kestnud jalakrambid,mis viimastel aastatel öised (vastu hommikut) ja sagedasemad- 5 ja enam korda öö jooksul.Varem ka muul ajal nt.autoroolis ja kauem istudes.Tõmblused algusega labajalas sirutajalihase/kõõluse ja varvaste piirkonnas,sealt edasi säärelihastesse.Reielihastes aegajalt harjutuste/venituste tegemisel.Mure:Kas võib tegu olla/tulla tõsise lihashaigusega?Mis on kehva une tagajärg?Kas võib selle probleemiga seos olla neli aastat tagasi kõhnumine?
65kg-lt 51 kg-le,mis praegu 52-53kg,kehamassiindeks 19,6.Perearsti soovitus kasutada Sirdaludi.Kuna siin kõrvalmõjuks kehakaalulangus ja unehäired,siis ei ole julgenud kasutada.Ravimeid ei tarvita.Vererõhk normis.Kilpnäärme näidud
TSH,FT3,FT4,IgG,TPOIgG normis.Verenäidud:Hg-124,Hct-38.8;WBC-5,2;RBC-4.13,MCHC-320 !; PIt-197; PCT-0,23; LYMPH -1,0 ! aastaid alumisel piiri lähedal ja
ka alla.EGFR-72,23 !; GLÜKOOS-5,1; HDL-1,8; LDL-3,6; Kolesterool-5,9; B12-455;
B1-263,1;B6-94,0! ;D-vit-92,0;Mg-0,83; Ca-2,44; Ka-4,2; Na-141; Kreatiniin-70;
Uurea-4,2; Triglütseriidid-0,68; Uriini näidud kõik normis.Hemoglobiin varem 136 ringis,möödunud aastast laguses.Mainimata verenäidud on ref.väärtuse piires.Veel-kas EGFR näit 47 79.aastasel tõesti ei ole murettekitav?

Tänan !

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võin oletada paljusid põhjuseid. Siiski saab haigust diagnoosida ja ravida haiget vahetult nägev arst. Hea koostöö oma perearstiga. Vajadusel ka teised spetsialistid.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi