Suurenev lümfisõlm lapsel 09.06.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Lapsel oli märtsi kuus koroona. Oli haige, test oli positiivne. Mõni nädal hiljem avastasin kaelalt tagant poolt kõrva alt suurenenud lümfisõlme. Perearst tegi vereanalüüsi, põletikku polnud.
Kuid nüüd on see lümfisõlm läinud suuremaks, on umbes 1.3x0.8cm suurune.
Kas tegemist võib olla ka millegi muuga kui lümfisõlmega? Kas tegemist võib olla kasvajaga? Kas peaks tegema mingeid välistavaid uuringuid, ultraheli, biopsia?
Laps saab kuu aja pärast kahe aastaseks.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Selles vanuses latel on lümfisõlmede suurenemine kaelal ja lõua all üsna sage. Tegemist on kaitsereaktsiooniga pisikute suhtes. HÜksik püsiv ja suurenev lümfisõlm vajab jälgimist, vajadusel uuringuid.

Hea koostöö oma perearstiga !
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi