Vigastus 28.01.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Jalgu raseerides tekitasin endale eile hommikul haava. Algul tuli verd rohkem kui tavaliselt, puhastasin haava ära ja panin plaastri peale. 4 h hiljem oli samasuguse plaastri (nagu pildil) valge osa verd täis. Vahetasin jälle plaastrit, magasin ka sellega. Nüüd, kui õnnetusest on 22.5 h möödas on olukord selline, nagu pildil. Mida teha et veritsus ja mäda lõppeksid?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Korralik haava desinfektsioon Asept, Prontosan v Octenisept lahuga, seejärel Prontosan geeliga side 2 päevaks.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi