naha vigastus jalal 08.08.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Vanainimene arvas olevat enda jalal puuki. Tõmbas pintsettidega, aga tõenäoliselt puuki ikkagi ei olnud. Ilmselt vigastas nahka või mõnd veresoont. Jalal selline laik nagu pildilt näha võib. Ei valuta, ei sügele, turses ja punetuse piirkond laieneb.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vanemas eas on nahk ja veresooned väga haprad, palju plegi vaja, et tekiks selline vigastus. Teie vaevustest ei loe välja ohumärke, usun, et mõistlik jälgimine ja asi ehk laheneb ise. Liiga usin ravi pole ka alati hea.
Ohumärkideks oleks valu, palavik, rahuoleku ja öövalu, jala jahedus või külmaks muutumine.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi