Refluks ja kõhu paremal pool puhitus/surve. 07.01.23 / Perearst

Külastaja küsib:

2020 suvel algasid puhitused või surve tunne "päikesepõimikus", alguses need möödusid päevaga iseeneslikult. Kuid 2020 sügisel läks asi hullemaks ja perearst saatis gastroskoopiasse, kus diagnoositi Ösofagiidita gastro-ösofageaalne tagasivooluhaigus. Perearst määrast raviks nexmezoli, mida võtsin 8 nädalat. Peale seda oli olukord parem, kui siiski aegajalt kasutasin käsimüügiravimeid ( gastrotuss). Ka minu refluksi kaebused on olnud kaootilised, kõrvetisi pole aga on tugev / väga ebamugav puhitus või survetunne roiete all ja pigem parem. Lisaks ka hommikul on suus kibemaise ja halb hingeõhk (tavaline refluksi puhul)
Viimasel ajal on olukord hullemaks läinud, kus survetunne ja puhtused on igapäevased ja tihti ka istudes. Pimelik tundub, ka et puhitus on ainult paremal pool, nt trennis käies, kui keha pingutada, liigub puhitus täielikult paremale. Kas see on refluksi puhul normaalne? Kas ma peaksin kontrollima mõne muu organi toimimist ning kas sellel võib olla seos, mis põhjustab mulle refluksi?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Saan soovitada vaid head koostööd oma perearstiga. Tema saab Teid vahetult vaadata, uurida ja anda soovitusi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi