Peitveri 121 18.12.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 41a mees, tegin peitvere analüüsi, vastus normist kõrgem-121- kas see näit on väga kõrge? Viitab see halavaloomulisele kasvajale sooles vms. Kõhuvalu ei esine. Mainin ära ka, et on hemarroidid! Proovi võtmisel verd paberile ei tulnud pühkimisel. Enne proovi võtmist tarbisin
5 päeval korra diclofenac. Samuti sõin tomateid, liha, mustikaid- kas see võib mõjutada näitu? Plaan teha sooleuuring, aga sinna järjekord pikk, mure suur...tänud ette!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
See näit on normist veidi kõrgem. Kui on teada hemorroid, siis võib see anda selle analüüsi muutuse, isegi, kui tundub, et hetkel veritsus puudub.
Kui mure suur, siis saab teha kordusanalüüsi, proovimaterjal tuleb võtta "junni keskelt".

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi