Kiire pulss 06.04.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Selline küsimus et on endal pulss tavaliselt 98 ja vahel on olnud tavaolekus ka 121 ta jääbki nii 98-121 ,kas see on kiire pulss v normaalne?
Kas peaks enda perearstiga sellest rääkima ja kas peaks laskma uuringuid teha?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Täiskasvanud inimese normaalne rahuoleku südame löögisagedus on 60-80 lööki minutis. Kehalise töö ja psühhoemotsionaalse pinge puhul südame löögisagedus kiireneb. Juhul kui olete märganud, et Teie rahuoleku pulss on normist kiirem, vajaks olukord täpsustamist. Kõige mõistlikum oleks selleks pöörduda oma perearsti poole.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst