Raua liigtarbimine 21.11.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Millised on raua liigtarbimise sümptomid? Augustis tehti perearsti poolt vereproov, soovitati rauda ja B12 lisaks tarbida. Mingi hetk tekkis vastik higihais, varem pole sellise probleemida muret olnud. Pole kunagi suurem higistaja olnud. Nüüd aga kohati metallne higihais ja mitte miski ei aita. Kas võib olla seotud raua liigtarbimisega? Näit vereproovis ei olnud kriitiline aga pigem madalapoolsem. Kui asi võibki selles olla, siis kuidas edasi toimida? Kuur on lõppes eelmisel nädalal.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
RAvimid võivad sellist probleemi tõepoolest põhjustada. Kuna ma ei tea mingeid analüüside tulemusi ei saa ma midagi konkreetset soovitada.
Soovitan pöörduda arsti vastuvõtule, probleemi täpsustamine, läbivaatus, uuringud ja põhjendatud käsitlus.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi