Lapsel kuulmislangus 11.11.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Lapsel (vanus 3 a 10k) sel sügisel pidevalt köha, nohu. Viimast nohust möödas 2 nohuvaba päeva, kuid juba paar päeva enne seda märkasin, et laps ei kuule nii nagu enne. Käisime siis ka perearsti juures (muudel põhjustel) ja palusin kõrvu kontrollida. Kõrvad olid korras. Mingi aeg ta nagu mainis ise, et kõrvad lähevad lukku (käib prõks oli tema kirjeldus). Kas võib olla, et nohu tagajärjel on endiselt kõik turses ja seetõttu laps ei kuule? Kas see möödub iseenesest? Või peaksime kõrvaarsti juurde kontrolli minema?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

TEre !
Kahtlustan nn limakõrva. Diagnoosi täpsustab tümpanomeetria. Mõnedel perearstidel on see aparaat olemas. Alati on võimalik pöörduda kõrvaarsti vastuvõtule, perearst annab saatekirja.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi