Liigne higistamine (kuklapeanahk, rindade alt, kõht, selg, nägu, kaenlaalused) ja pidev jõuetus. 18.10.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Küsin nõu - nimelt millest võib olla tingitud pidevalt liigne higistamine (iga väiksemgi kiirem liigutus ajab keha läbimärjaks ning rindade alt, kuklalt juuste alt ja samuti kõrvade eest ja nina alt lausa hakkab tilkuma higi). Pidevalt vahetan riideid, mis on juba vägagi häiriv.
Palavikku pole, isegi kehatemperatuur on tihti 35.8 ringis.
See kõik hakkas kõik pihta rohkem intensiivselt umbes aprillist (üle poole aasta tagasi), kui põdesin läbi koroonat.
Jõuetus oli ka varem, kuid peale koroonat on see kordades intensiivistunud. Olen proovinud teha kardiot, no lihtsalt ei suuda, täitsa paha hakkab.
Varasemalt (viimane vereanalüüs tehti mai kuus sel aastal) vereanalüüsid on olnud sellised, et LDL on veidi kõrgem kui vaja ning samuti Leukotsüütide arv veidi üle normi (10 ringis olnud juba vähemalt 4 aastat). Ülejäänud normi piires.
Harvem puperdab ka süda ning samuti vahel silmadele tundub vaadates tavalisi asju, kuidagi liialt hele-ere pilt, häirib vaatamist ja tekib soov kissitada või hoopis korra silmad kinni panna).
Kolm nädalat tagasi põdesin taas läbi vägagi koroonalaadse viiruse, samade sümptomitega, kuid välja arvata siis kõrge palavik. Samuti tekkis tüsistus bronhiit, mille jaoks sain 7 päevase amoksitsilliini kuuri, mille lõpetasin nädal tagasi ( 750 mg x 2 tk päevas).
Kas need tunnused võivad olla ka lihtsalt stressist tingitud (meeletu stress juba väga pikka aega olnud) või on põhjust veelgi muretsemiseks ning tarvis veel uuringuid teha ning milliseid ?
(Elan välismaal, ning oleks hea kui teaks täpselt, mis vaja oleks lasta kontrollida, et see tõlkida siis siinsetele arstidele ära, kuna ma ei valda seda keelt veel puhtalt).

Tänan Teid juba ette vastamast.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Põhjuseid on mitmeid. Ma ei saa oletada, soovitan pöörduda oma perearsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi