Hemorroid / kasvaja 24.08.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist

Alustuseks soovin vabandada ebameeldiv foto pärast..

Nimelt kolm päeva tagasi tundsin päraku ümber veidi ebamugavuse tunnet.
Avastasin, et on hemorroid tekkinud.
Arvan, et tegu on hemorroidiga internetis leitud piltide ja sümptomite põhjal.

Sooviks teilt teada esmaste piltide vaatluse põhjal, kas tegu on ikka hemorroidiga ning kui hull see asi tegelikult tundub?

Veritsust ning muid vaevusi ega probleeme ma ei ole täheldanud.
Hetkel on see sinakas lillakas, pingutades suureneb.
Lihast sisse pingutades ning sõrmega kaasa aidates läheks nagu hemorroid sissepoole ning väiksemaks.
Kas see läheb ikka ise ära või kui tõsine asi see tundub?

Samuti lugesin, et tuleks ka sõrme otsaga päraku ümbrust kontrollida - nimelt sõrmega vajutades/kombates tunnen ka sulgurlihase/päraku augu ümber/peal väiksemat kui poole hernetera suurust tükki.

Sõrmega päraku ümbert/sulgurlihase pealt stimuleerides on seda suguelundi poolses ääres õrnalt vahel nagu tunda..
Täpselt päraku augu ümber sees naha all on see nagu vajutades tuntav..

Kas tegu võib olla mingi kasvajaga?
Kas kasvaja võib üldse asuda sellises kohas päraku augu lähedal?

Võibolla on tegu kehalise iseärasusega?
Eesnäärmest, sulgurlihase endaga või naha liitekohaga?

Olen murest lihtsalt murtud, kuid pelgan arsti juurde minemast..
Kas on reaalselt võimalik, et see kaob iseseisvalt?

Alustasin ka kolm kuud tagasi dieediga.
Nimelt olen kalori defitsiidis ning on tulnud ette päevi, kus ma ei söönudki.
Seejärel oli korraks kõht kinni, nüüdsest tarbin ka rohkem kiudaineid ning joon vett.
Mul on kahjuks ka suhteliselt istuv eluviis..

Muus osas enesetunne on normaalne, palaviku jne samuti ei ole olnud.
Cirka pool aastat tagasi oli wc paber verine, kuid järgmisel päeval oli kõik korras.
Ehk oli wc paberist tingitud vms..

Palun vastake mulle võimalusel, ehk taandub antud probleem iseenesest..

Lugupidamisega,

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan viivituse pärast. Vaatlusel on tegemist hemorroidiga, väiksem ja iseparanev. Raviks käsimüügi küünlad PREPARATION H ja kõhukinnisuse vältimine, vajadusel lahtistid kuurina. Leevendab ka jääkuubik hemorroidipiirkonda.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi