Keeleots punane+täpid ja maovalu 15.06.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Mure järgmine:
1 kuu tagasi läks keeleots punaseks+väikesed täpikesed keeleotsal. Valget kattu täheldan ka keele peal. Keeleots ise valu ei tee, aga kurgulagi igemete poolt ja seestpoolt igemed on tundlikud/hellad ja annavad tunda. Pakun, et sellest et punetav keeleots puutub kokku nende osadega. Samuti on ülakõhu piirkonnas valu, niinim pigem kolmnurga piirkonnas.

2 kuud tagasi olin kaitsmata seksuaalvahekorras, pärast seda on tekkinud nimetatud probleemid.
-12 päeva hiljem tegin uriiniproovist 4 enamleviva suguhaiguste testi meestekliinikus- kõik tulemused korras.

Olen käinud 24, 31,43 ja viimati 58 päeva pärast kaitsmata vahekorda synlabis veeniverest suguhaiguste testi andmas (HIV, süüfilis, hepatiit B ) - kõik tulemused püsinud negatiivsed. Selle aja peale olen saanud kinnituse, et tulemused on usaldusväärsed, tänapäevased testid/analüüsid on väga tundlikud ning ei ole vajalik täiendavalt uuesti teha neid. Kasutusel on 4. generatsiooni HIV 1;2 Ag+Ab test . Kas teie olete sellega päri ?
Samuti tegin Candida DNA paneel uriinist- kõik negatiivsed.
Naispool,kellega vahekorras olin, tegi samuti synlabis veenivere testid suguhaiguste ja HIV suhtes- kõik tulemused negatiivsed.

Kui mul ei esineks keeleotsa punetust koos punnidega ja alakõhu valu, siis ei seostaks ma seda ka kaitsmata vahekorraga. Hambaarstil 1 nädal tagasi käies ei leidnud ka tema midagi ebaloomulikku. Ometi on suu piirkond hell ja pigem annab tunda igapäevaselt.
Proovin aru saada, kas nimetatud probleemid on seotud 2 kuud tagasi aset leidnud kaitsmata vahekorraga või on mured eraldi seisvad. Kindlasti on eelnevalt kui keeleots punetama hakkas, tekkinud meeletu ärevus ja stress mis seotud kaitsmata vahekorra ja tulemuste ootamise ootuses.
Arst kirjutas välja omeprazole 20mg 1 kuu ajase ravikuuri.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Arvan, et kaitsmata vahekord ja keeleprobleemid ei ole seotud. Ravi otsustab Teid vahetult nägev ja uuriv arst. Hea koostöö oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi