9 kuuse beebi rauatase 13.05.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Küsin nõu 9 kuuse beebi rauatasemega seoses. Analüüsid näitasid, et rauatase on alumise normi piiril, perearst arvas, et veel ei tasuks rauda lisaks anda. Samas ma rääkisin perearstile ka sellest, et laps on üsna halb lisatoidu sööja. Sööb heal juhul 3-4 lusikatäit püreed või paar ampsu näputoitu päevas. Rohkem mängib toiduga ja eelistab rinnapiimast elada. Kaaluga on korras ning ma tean, et vähene huvi lisatoidu vastu on ka normaalne. Ainus murekoht ongi, kas ta saab vajaliku koguse rauda. Mina usun, et võibolla oleks tark probleemi (rauapuuduse teket) siiski ennetada ja pakkuda talle hetkel minimaalne doos Nõgeli rauasiirupit juurde (kuna see peaks kõhusõbralik olema)?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Esmalt püüda anda püreestatud liha aedviljaga. Kas laps on hiljuti põdenud mõnda viirusinfektsiooni ? Isiklikult ma ei näe midagi halba, kui selle hemoglobiinitasemega võtta "rauasiirupit".

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi