Vastsündinu kõrvad 11.05.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Minu pojal, kes on alles 1 kuu vanune, on väga eemale hoidvad kõrvanibud. Need olid juba sünnist saati sellised, aga on veelgi hullemaks läinud ajaga, sest iga kord kui ta on peaga kuskil vastas, siis kõrv on kokku volditud.
Soovin lihtsalt infot, sest eesti keelset infot ei leia internetist ning võib-olla on teil kogemust antud teemaga.
Küll aga inglise keeles on infot vastsündinu kõrvade deformatsioonist. Näiteks tehakse seal kohe vastsündinule sellist asja nagu “ear molding” ehk kõrvade voolimine?
Kas Eestis siis ei teata sellest asjast midagi, sest infot ju pole googeldades? Kas selline deformatsioon nagu minu lisatud pildil on tavaline või tähendab see midagi halba?

Kas laps võib sellest välja kasvada või on ainus variant operatsioon?
Tundub imelik, miks tal sellised kōrvad on, samas kui meie peres kellelgi ei ole sarnaseid.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Imiku keha on väga plastiline, st kehaosade kuju võib muutuda. Üldiselt on nii, et 2 aasta vanuses võiks hakata mõtlema, kas on mõni tõeline probleem, mis vajaks eriravi. Kui mure on ikka suur, siis juba selle pildiga võib perearst korraldada e konsultatsiooni kõrvaarstiga. Teine hinnang aitab patsiendil leida hingerahu.
Ärge muretsege !
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi