südamepuudulikus 18.04.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Kuna olen Teie käest teisel põhjusel head nõu saanud,siis küsin nõu seoses südamega.
Südamepuudulikus (klapi rike)on ammu arvan, 2015a sain täpselt diagnoosi koos kõrgvererõhuga, Võtsin Atacandi 8mg, 2015a 16mg siis jälle 8 mg,Peale Astra-Cenekat ültse ei võtnud,Kolmandat vaksiini Modernat 32 mg, nüüd 16 mg
Peale Modernat ägenes urtikaalia. Nüüd kontrolli alla sain ise.
Atacan võtab küll vererõhu madalamaks aga pulss on ikka kõrgem 80- 110 ,olen märganud ,et Atacan tõstab pulssi, kirjutati betaloc-sellest läks kõik hullemaks,süda tudises.üle 200 oli vererõk
Metroprololi lisaks-ei toimi
Soola lembene ei ole,kaal tõuseb,ei julge süüagi,higistan hirmsalt midagi tehes.uriini vähesus Mida Te mulle soovitate?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Metoprolol on hea ravim, kuid paistab, et Teile ei sobi. Samast perekonnast on ka teisi, tasub proovida. Kas klapiriket on uurinud kardiokirurg ? Olete üsna noor , 68 a, ja ehk saab kaaluda teisi ravivõtteid ka. KAs teate oma südame väljutusfraktsiooni ja proBNP väärtust ? Koostöö oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi