B 12 vitamiini tase kõrge 16.02.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Vereanalüüs B 12 on kõrgem,kui ametlik näit. Hetkel on 713,9.
Kas on asi hull???
Olen söönud eelmisel nädalal verivorsti mitu korda,pidevalt kõrvitsa hoidist,sügisest saadik.Söön palju kala ja palju jogurteid.
Kuu aega valutavad pöidla liigesed ja randmed(krooniline haigus,mis on ägenenud)3 aastat tagasi süstitud genolog,i,Võtan tihti seljaga valuvaigisteid ja maokaitset omeprazo,li.
Kas on eelnevaga mingi seos b 12 tõusule organismis.
Ehmatav on see,et b 12 tõusu seostatakse vähiga
Ei ole ka kunagi enne tehtud seda analüüsi,seekord ise palusin.
Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ma ei muretseks. Tean patsiente, kes saavad usinalt B12 süste, siis võib see tõusta isegi 2000 kanti. Kui kõik muu on korras, siis on hästi. Koostöö oma arstidega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi