Beebi folaadi tase 04.05.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, beebi on 4 kuune, päeval natuke viril ja lasin arstil kontrollida b12 vitamiini. Tegi ka teiste vitamiinide analüüsid ja tuli välja et folaat liiga kõrge. Folaat 121.5
Millest see võiks olla? Laps on Rpa laps.
Perearst ütles et 2 nädala pärast uued analüüsid, aga mis mind ees võib oodata?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Oletan, et olete raseduse ajal tarvitanud foolhapet, seda ikka soovitatakse. See aga on jõudnud platsenta ja RP kaudu lapseni. Kui muid nähte pole, uuringud korras, siis ei muretseks.
Koostöö oma perearsti ja lastearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi