Imelikud paksendid naha all 03.02.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, algas asi vasakust jalast, kus pikka aega (paar aastat) tundsin lamades imelikku raskust sääre väljaspool eesosas, nagu lihaspinge ja hüppeliigese juurest vajutades valu. Masseerisin seda ja peale seda tekkis üleöö hüppeliigese juurde selline pehme paksend (5cm lai) mis u. kolmveerand aastat on seal olnud ja ära ei ole läinud (suuremaks ka mitte). See ei ole kõrge u 0.5 cm on üks jalg selle tõttu teisest sama koha pealt laiem. Siis nüüd nädal aega tagasi tekkis rinna kõrvale samale kehapoolele sarnane paksend (pehme suur ala u 5cm nagu paistes), ka samamoodi minu meelest üleöö. See on nüüd umbes nädal poolteist seal olnud. Millega võib tegu olla?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalusi on mitu. Mul ei ole võimalik anda konkreetset diagnoosi ega ravi, info on liige vähjene. Soovitan perearsti konsultatsiooni ja edasist käsitlust.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi