Sügelev lööve käeseljal ja sõrmel 21.01.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Esmalt kuivamisest tekkinud nahakahjustust meenutanud lööve on jätkuvalt käe peal ja tekitab ebamugavusi. Umbes kuu aega tagasi tekkis nahale kuivem laik, kus nahk pragunes ja veritses, esmalt kreemitasin niisutava kreemiga ja ootasin, et nahk paraneks. Praeguseks on lööve olnud käe peal juba kuu aega ja ei näita paranemise märke, hoopis on tekkinud uus löövepiirkond sõrmele. Lööve ulatuses on nahk paistes ja kaetud väikeste punnikestega, millest aeg ajalt eritub natuke läbipaistvat vedelikku. Lööve on vahepeal tagasihoidlikum ja vahepeal ägedam. Olen juba nahaarsti vastuvõtule registreerinud aga ootejärjekord on 3 kuud ja olukord paistab aegamisi halvemaks minevat. Kas palun oskate mind aidata?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mul tekib palju küsimusi. Kas lööve on ainult selles piirkonnas ? Kokkupuude mingite keemiliste ainete, õlide, puhastusvahenditega ? Nahasügelus ?
Perearsti vastuvõtule võiks ju pääseda kohe. Kui olete nõus, siis püüaks Teid aidata, tehes Skype või Messengeri vahendusel videokonsultatsiooni. Palun saatke minu töökabineti e postile terkes@hot.ee oma Skype või messengeri kasutaja nimi. Lepime sobiva aja kokku, juba nt 24.01 ja vaatame ekraanil löövet, ning täpsustan detaile. Kui võimalik, saan kirjutada Teile ka digiretseptid.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi