Lapse ige tumepunane, limaskestal punnid, suunurk katki 19.01.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Pojal hakkas laupäeval pea valutama. Võttis pool Ibustar 400mg, magas ja peavalu möödus.
Pühapäeval algas väikese palavikuga.
Palavik on igapäevaselt olnud kuni 38°, enamast 37-38 vahel.
Nina üks pool kinni, kurk ja kurgunibu paistes, suunurk läks teisipäeval valusaks, limaskestale on ilmunud põletikulised punnid, keelel on mitu päeva väike põletikukolle olnud ja esmaspäevast on ka ige turses ja punane. Silmamunadest on punetavad versioonid tänaseks kadunud.
Täna (kolmapäev) oli päev ilma palavikuta. Õhtul oli 37,7 ühelgi päeval palavikku ravimitega pole alandanud.
Kogu selline kaebuste laviin on esmakordne, eeldatavasti viiruslik haigus, teised kodused kõik terved.
Ta valu ei kaeba kuskil.

Kas peaksime perearstile näitama minema või oleme veel kodus? Covid19 kiirtest negatiivne, pole eelnevalt haigust põdenud ja vaktsineerimata.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Töötan ise perearstina, täiskoormusega, hiiglasliku nimistuga u 2400 patsienti. Jõudsin nüüd reede õhtu vaadata koduarvutis kliinik.ee laekunud küsimusi. Teie küsimus oleks eeldanud muidugi kiiremat vastust. Tõenäoline on viirusinfektsioon, isegi Covid 19, mille kiirtest ei näita alati õiget tulemust. Kui lapsel puuduvad ilmsed paranemisemärgid, soovitan muidugi pöördumist perearstile, seisundi vahetu hindamine, uuringud ja ravi. Esialgu käsimüügiravimid apteekri soovitusel.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi