Sügeleb lööve suunurgas ning täpid näos 02.04.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! On juba mitmendat nädalat pidevalt suunurgas lööve ning kohati ka suunurk valus ja katki. Vahepeal on lööve veidi paremaks läinud ja samas järgmisel päeval on kohe uuesti sügeleb ja punetav.
Olen proovinud kreemitada saialille salviga kuid peale salvi kuivamist tekivad kohati koorikud.
On ka silmaümbruses punased täpid, mis on juba kuid olnud. Vahest on ka hommikuti ärgates terve nägu punaseid täppe täis, selle sain paremaks pesupesemisvahendi vahetamisega, kuid täpid silma ümbruses on endiselt alles. Olen ka kõik kosmeetika ning näopuhastusvahendid välja vahetanud kuid muutust ei ole. Ülejäänud kehal löövet ei esine.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Saan soovitada hüpoallergeenset näohooldust. Näo loputus leige puhta veega. Üle õhtu Neutral v Sebamed näohooldusvahend.
Ägedamale lööbele nt Fucidin H ja klotrimazol salv vahelduvalt. Hinnata efekti. Neid ravimeid kirjutab naha v perearst. Hea koostöö oma arstidega.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi