Tonsilliit 01.11.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Lapsel kurguvalu, valus on neelata. Kehatemperatuuri tõusu ei ole. Pöördusime perearsti poole, kirjutas AB ravi. CRV analüüsi ei teinud, külvi kurgust ei võtnud.
Lisan ka pildi. Mainin, et “augud” kurgumandlitel on juba tükk aega olnud. Kas tõesti võib äge tonssiliit ka palavikuta olla ja AB ravi on siin asjakohane. See võib olla ka viiruslik?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Bakteriaalne mandlipõletik annab väga kõrge CRV tõusu, esineb ka palavik, 38+. Siis on vajalik antibiootikumravi, esmavalik fenoksümetüülpenitsilliin. Isiklikult arvan, et noormehel on krooniline mandlipõletik põhihaigusena, lisandunud viiruslik kurgupõletik. Perearst saab korraldada e konsultatsiooni kurguarstiga, Teie tehtud pilt on väga hea, seda saaks kasutada.
Seniks kuristamine 5% soolalahuga, ibuprofen 0,2 x3 valu-põletikuravina.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi