Vererõhk tõusis liialt kõrgeks 02.12.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Vàga sportliku ja tervisliku eluviisiga . Regulaarsed terviseuuringud: koormustestid igal aastal, vereproovid 100% korras , madal rahuloleku pulss 49-51, koormustaastumine korralik . Kõik justkui ideaalne aga vererõhk viimasel ajal vàga kõrge?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui trenn ja koormustest ei tõsta vererõhku, siis pigem on seotud vererõhutõus ärevushäirega. Võimalik, et kokkulangevus vaktsineerimisega on juhuslik.
Saan soovitada mõõdukat füüsilist koormust ja vererõhu jälgimist kodus rahuolekus, tööl ja peale trenni. Selleks on sobivad apteekides müüdavad ümber õlavarre kinnitatava mansetiga aparaadid. Kui rõhud üksmeeleselt kõrged, siis see vajaks täpsustamist ja ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi