Röhatised/õhk kinni rinnakus 22.11.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Kõik algab sellest , kui tunnen, et tuleb õhumull/röhatis ülesse ja siis jääb poole peal kinni ( u. sinna kus asub kolmiknääre ) . Kui välja ei tule ,siis tekib selline ärevus ja võbelus üle kere. Kui väljub rõhatis, siis mingi aja möödudes tuleb uus selline olukord. Ravimitest kasutan vajadusel COAXIL. Südamerohi CORDARONE poolest pool 5päeva ja 2 päeva puhkust ja vajadusel DIAZEPAM.
Perearst soovitas võtta OMEP UNOt ,aga ei toimi.
Vahel on ülemine kere nagu rõhku täis ja torgib , eriti keskseljas kahe abaluu vahel.
Kui röhatis ei tule ülevat välja , tuleb altpoolt. Aga ülevaltpoolt jääb ikka ängistama ja kinnine olek. Tekib pinge.
Tänud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Küllap on Teie seedetrakti põhjalikult uuritud, tehtud gastroskoopia e nn mõõgauuring ja ultraheli. Kindlasti ka on tehtud piimasuhkru talumatuse uuring. Kui uuringud on tehtud ja orgaanilist, reaalselt takistavat haigust ei ole leitud, siis on tegemsit funktsionaalse ja ärevushäirega. Diazepami soovitan võimalikult vähe võtta, sest sellest tekib sõltuvus, niipea, kui ravimi tase langeb, tekib tugev ärevus, hirmutunne. Pealegi, diazepam alandab inimese üldist vaimset võimekust, muutes teda veidi juhmimaks, kui ta muidu oleks. Soovitan vaevuste leevenduseks kasutada ravimit toimeainega metoclopramid, see reguleerib mao-söögitoru pinget ja ehk vaevus polegi nii häiriv. Ravimi saab välja kirjutada Teie perearst, arutage temaga ka nendel teistel teemadel, millest kirjutasin.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi