Huuled paistes ja igemed tundlikud 19.11.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Viies päev on huuled turses ja igemed tundlikud. Hambaid on väga ebamugav pesta, sest kogu suu kipitab ja selline tunne on, et hambaharjaga nühiks nagu vastu noort nahka. Huuled on paistes ja sisekülje on tumepunased- aga ei veritse. Huuled on pidevalt ka kuivad. Ei ole toitumusharjumusi muutnud, samuti pole vahetanud hambapastat. Kas oskate soovitada midagi ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Põhjuseid palju, mul ei ole võimalik anda konkreetseid ravisoovitusi. Saan soovitada perearsti külastust, läbivaatus, uuringud, nt täisvere ja suhkruanalüüsid.
Võib proovida mahedamaid suuloputusvedelikke, kuid Teie arst määrab konkreetsed soovitused vastavalt olukorrale.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi