Kopsud, Röntgendiagnostika 22.10.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Mida see rönkeni vastus tähendab minu jaoks. Kas ma taastun sellest. Mis on minu väljavaated. Kuidas ma saan ise kaasa aidata.

Üle mõlema kopsuvälja on oluliselt rikastunud, deformeerunud retikulaarne joonis. Mõlemal pool ülaväljadel on suuremad väätjad tihenemised. Hiilused ja kopsude vaskulaarne joonis ei tule nähtavale. Hemidiafragmad on kontuursed, pleurasiinused vabad. Kokkuvõte: Kahepoolse COVID - pneumoonia jääknähud. Kopsudes on tugevasti väljendunud retikulaarsed tihenemised. Muud põletikku ei ole lisandunud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Jah, koroonakopsupõletik, tundub, et selle jääkleid. Taastumine võtab aega. Jälgida põletikumarkeri, CRV taset, kui vaja siis antibiootikumravi. Hingamisharjutused igapäevaselt, korralik toit, jõukohane liikumine. Koostöö oma arstidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi