Kui perearst ei pikenda minu haiguslehte ja väidab ,et peab selle ise kinni maksma. 07.10.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Kui perearst ei pikenda haiguslehte ja ütleb ,et tema peab mulle selle haiguslehe kinni maksma? Kas maksab haigekassa või perearst? Mida saan ma edasi teha kuna tööl ei saa veel käia ja haiguslehel enam pole? Kas peale minu perearsti saab veel keegi haiguslehte välja kirjutada? Kas on võimalik vahetada perearsti , kui ta ei tegutse minu koduvallas?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Siin on mingi error ! Kõik perearstid pikendavad haiguslehte niikaua, kui patsient on täeisti terve ja valmis tööle minema. Perearst ei maksa haiguslehte, seda teeb haigekassa. Valud ja verejooks on mingi haiguse tunnus, seda tuleb kindlasti urida ja ravida. Usun, et leiate oma perearstiga ühise keele ja lahendused. Perearstivahetus ei ole nii lihtne ja võib kaasa tuua usi probleeme.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi