Vesi vasaku kopsu ümber 04.10.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Kas vedelik kopsu ümbert võib ise taanduda või on seda alati vaja punkteerimisega kõrvaldada?
Mida Teie selles suhtes arvate?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ma ei tea kõiki andmeid. Kahtlustan, et haigus on levinud kopsukelmetele ja sellest see vedelikuteke. Punkteerimine leevendab vaevust, hingamine on kergem. Mõnikord on võimalik vedelikuteket vähendada kopsukelmeruumi mõne aine, nt talgi viimisega.
Teie arstid koos Teiega leiavad parimad võimalikud lahendused.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi