Lapse küünarnukis pidev põletik 13.07.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere Madis!
Nägin teist saadet ja tekkis kohe usaldus ja lootus.
Mu lapsel on vist juba 7-8 aastat küünarnukil valus paistetus. Teda opereerid mitu aastat tagasi ortopeed Armin Heiman. Käsi oli korras aastavaega. Siis tuli paistetamine tagasi. Järgmine kord opereeriti teda Mustamäel ja võeti proov. Kui enne oli perearsti diagnoosiks limapauna põletik, siis proovitüki kohta öeldi healoomuline kasvaja. Peale viimast oppi olen lapse käe rahule jätnud, sest kardan, et ta mustamaelt ei saa abi. Armin Heiman on nüüdsest tasuline kirurg. Laps hoiab kätt aastaid kronksus ega saa ilma valugrimassita kätt sirgendada ega tõsta. Me pole teie nimistus, aga kas me saame tulla kätt teile näitama? Võime vahetada perearsti kui vajalik. Võibolla saamd teilt ka abi. Ma ei tea, millest see kõik kunagi algas. Ta oli lastelaagris ja tuli tagasi sealt paistes käega. Oletasime lapse jutu põhjal, et lõi käe ära. Viinakompressid ei aita.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Liigesvaevus on päris keerukas. Tuleb eristada ortopeediline, traumaatiline ja reumaatiline haigus. Patsiendi küsitlus, läbivaatus, teiste liigeste hinnang, uuringud, konsultatsioonid. Saan soovitada oma perearstiga koostööd. Ise kasutan töös edukalt e konsultatsiooni ortopeedide ja reumatoloogidega, eelduseks on muidugi sisuline info ja uuringud.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi