Valu vasakul pool küljes /rinnas 14.06.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Ei teagi kelle poole selle murega pöörduma peaks.
Nimelt eile hakkasin tundma ebamugavustunnet/ valu vasakus rinnas. Tavalisel ov ajal ongi rinnad vaga hellad ja arvasin et sellest. Õhtul pesus käies avastasin et see pildil märgitud koht on väga valus ja paistes .
Sellist asja pole veel varem olnud ja nüüd ongi küsimus et millega tegu voi kuidas leevendada?
Kas voib seostada kuidagi lümfidega ?
Mainin ära veel ka selle et 10 juuni sain teise pfizeri vaktsiini doosi. Peale seda tõusis palavik .. selline pisike 37.2-37.4 püsib siiani. Järsemal liigutamisel kippus silme ees t mustaks minema ja raske oli hingata( dets jaan kuus oli selle teemaga probleeme ja kopsuarst kirjutas astma rohu)
Kas see paistetus võib olla kuidagi süsti järgselt kuidagi seotud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Raske öelda. Teie vanuses naise rindade valulikus on tõesti otseselt seotud tsükliga. Välistada ei saa ka reaktsiooni vaktsiinile.
Kui vaevus püsib, siis perearst, mammograafia, edasine käsitlus.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi