Kõhuvalu 01.05.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mõtlesin, et konsulteerin enne siin kui veel perearstile pöördun täpselt selle murega. Nimelt vaevab ning parema roidekaare all valu. Valu ei ole terav, vaid pigem tuim ja ebamugav, suruv tunne. Olen viimasel ajal vältinud eriti just rasvasemaid sööke, piiranud ka kohvi kohvi, kuna need tekitasid lisaks veel iiveldust ning röhitsusi, vahest ka toidu tagasisattumist üles.

Lisaks on sama tuim valu ka samal kõrgusel seljas.
See on kestnud u pool aastat. Valuu asendiga ei muutu, liikumist ei takista, sisse-välja hingamisel ei muutu. Ka vaevab väsimus, kuid ei tea, kas seda sellega seostada ei saa, võib olla lihtsalt saabuva kevadega seoses. Sellega seoses võtsin ka arstiga ühendust, kes ütles, et valuvaigistit vajadusel võtta ja eks aeg näitab. Samas see valu ei ole valuvaigistit vajav, vaid ta on samasugune häiriv tuim. Sageli peale sööki.

Lisaks nendele asjadele on kogu selle aja valutanud minu parem õlg, mis kiirgub ka randmesse. Suhteliselt samalaadne tuim ja häiriv, nagu käsi oleks väsinud koguaeg, vahest väga harva on läinud ka sõrmeotsad tuimaks. Seostada seda mingi tegevusega ei oska, valu tuleb millal tuleb ja läheb, millal läheb. Öösiti on ta häirivam. Samuti vahest on teravad torkeid paremal abaluu all. Seda õnneks harvem. Perearst soovitas anda puhkust, ei muutnud midagi. Seejärel pöördusin ise füsioterapeudi juurde, et äkki aitab see, et ehk närvid kuskilt surutud või lihased vajavad tööd, või pinge kuskil. Füsioterapeut midagi ei leidnud väga, andis paar harjutust, et näeb, et pinge on, aga millest, seda ei tea. Tegin neid harjutusi ettenähtud aja jooksul, aga ikka ei muutunud miskit. Ikka sama lugu.

Kolesterool on mul piiri peal, natukene üle normi, ASAT ka. See on jäänud mul selliseks peale ravi Roccutaniga (lõppes 2019 aasta). Viimatisel vereanalüüsis olid mul muidu asjad enam-vähem, töötervishoiuarst ütles, et suhtarvud arvatavasti ajutiselt muutunud veidi, aga see pole midagi tähelepanuväärset. Et kontrollida perearsti juures mõne kuu pärast uuesti, aga perearst vajalikuks ei pidanud. Igaksjuhuks panen ka siia

Kolesterool
5.5 mmol/L <5
ASAT
36 U/l <32

WBC
5.36 E9/lL 4.1-9.7
RBC
4.86 E12/L 4.1-5.2
Hb
135 g/L 121-150
Hct
41.6 % 37-45
MCV
85.6 fL 82-95
MCH
27.8 pg 28-33
MCHC
325 g/L 322-356
RDW-SD
41.2 fL 38-48
RDW-CV
13.1 % 12-15
Plt
353 E9/L 157-372
Pct
0.34 % 0.18-0.38
MPV
9.7 fL 9.2-12.3
PDW
10.3 fL 10.1-16.2
LCR
22.7 % 17.8-45.1
Neut%
37.5 % 46-80
Lymph%
44.0 % 20-40
Mono%
13.1 % 2-10
Eo%
3.7 % 1-4
Baso%
1.7 % 0-1
IG%
0.2 % 0-0.5
Neut
Lymph
2.36 E9/L 1.3-3.1
Mono
0.70 E9/L 0.24-0.8
Eo
0.20 E9/L 0.02-0.4
Baso
0.09 E9/L 0.01-0.08
IG
0.01 E9/L 0-0.03
NRBC%
0.0 /100WBC 0-0
NRBC
0.00 E9/L 0-0

Siit lõpuks ka küsimus, et as on võimalik, et kogu see parema käe probleem on seotud selle kõhu/seljavaluga? Sest need käivad käsikäes. Eks ma usun, et lõpuks pöördub ikka perearsti poole kui paremaks ei lähe, aga mõtlesin, et südamerahuks konsulteerin.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Esmalt vabandan, minust mitteolenevatel põhjustel jõudis teade Teie küsimusest minuni suure hilinemisega.
Minu poolt ei ole õige hakata midagi diagnoosima, seetõttu ei saa anda ka ravisoovitusi. Sellel vaevusel on väga palju põhjuseid, neid tuleb täpsustada arsti vastuvõtul.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi