Liigeste valu noorel inimesel 21.04.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, minu terviseprobleem algas ca. 3 kuud tagasi igapäevaste möödukate peavaludega ning siis üks päev hakkasid sõrmed valutama- raske ja valus kõverdada. Kaela krudin ja õla ja seljavalud on pool aastat vähemalt (krōksutan selga, sest pinge läheb liiga suureks).
Tänaseks on liigestevalu üle keha süvenenud- paremat pōlve väga valus kōverdada, kükutada valus, kōndida valus kiiresti, sest puusaliigesed vist. Sōrmed, randmed, küünarluud ning jalalabad ja rangluu ümbrus hommikuti. sōrmed on paistes ja randmed. igapäevaseid toimetusi on raske teha, ärkan ja tunnen, et olen 80-aastane. mōni päev on kurk jube valus, ei saa neelata isegi samas söömist ei sega.. mandlid on lōigatud väikse lapsena.
Käisin perearstil ning ka kiirabis üks hommik, aga nende sōnul midagi tōsist ei tuvastatud ja pean järelkontrolli minema mōne kuu pärast. Samas olukord muutuks justkui kehvemaks.. mōni päev pole
midagi, siis jälle. jube väsitav. Lisan pildina tehtud analüüside tulemused millest u poolteist kuud möödas.
minu perearst on haiguslehel ja ei saa mujalt abi

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Esmalt vabandan, minust mitteolenevatel põhjustel jõudis teade Teie küsimusest minuni suure hilinemisega.
Minu poolt ei ole õige hakata midagi diagnoosima, seetõttu ei saa anda ka ravisoovitusi. Sellel vaevusel on väga palju põhjuseid, neid tuleb täpsustada arsti vastuvõtul.
Lisatud täisvereproov on korras, pean õigeks nn reumaproove- RF, CCP, CRV, SR, Borrelia IgM. Ikka hea koostöö oma perearstiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi