Keelel heledad laigud 18.04.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, novembris avastasin oma keelel imeliku heleda laigu, mis on püsinud tänaseni ning olen väga mures. Lisaks suurele laigule on tekkinud juurde nüüd mitu pisikest laiku, mis on veidi suuremaks läinud. Keele puhastamine ei aita. Perearst tegi vereproovi, mis oli korras. B vit ja D vit. normis. Helicobaketerit ka väljaheitest uuritud märtsis, selle proov oli samuti korras. Selle ravisin välja möödunud aasta alguses. Kuna mul on laktoositalumatus ning refluks, siis jälgin oma toitumist, mida tohin süüa, mida mitte, ei joo ei suitseta. Pole seda ka kunagi teinud. Ma ei teagi enam, kuhu oma murega pöörduda, sest perearst ei oska ka midagi teha ja midagi arvata sellest kõigest. Nahaarsti juures käisin samuti ning küsisin arvamust. Vastas, et see võib olla geograafiline keel heledate laikudega. Lisaks ütles, et keele ääred on veidi kühmulised, kuid mitte midagi ebatavalist. Mis oleks Teie arvamus sellest kõigest või kuhu võiksin keelega pöörduda, kes teostaks võimalikud uuringud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Esmalt vabandan, minust mitteolenevatel põhjustel jõudis teade Teie küsimusest minuni suure hilinemisega.
Jah, kirjeldus vastab geograafilisele keelele, st ebakorrapärased laigud keelel. Puuduvad igasugused ohumärgid, soovitan mitte muretseda.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi