"Tuli torus" 23.01.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. On esinenud vähemalt viisteist aastat, korra paari kuu jooksul, et peale urineerimist on "tuli torus". Ikka väga tugev valu ja kipitus peenises. Vanasti öeldi, et kuseks nagu okastraati. Sellel vahval päeval hakkab peale üks "sirtsutamine", kus iga 15min. järel on vaja lasta üks väga valus sorts uriini. Varem pole osanud seda jälgida, aga seekord märkasin peenise otsas sädelevat "glitterit". Otsustasin sirtsutada majapidamispaberile ja nagu kirjaga kaasa pandud fotolt on näha, tuleb sellel valitud päeval torust mingit vahvat kollast setet ja kenasti sädelevat puru. Tuli torus vaibub tavaliselt ühe-kahe päevaga ja pärast kümmet-viitteist sirtsutamist. Palun öelge, millega on tegu ja mida peaks sellises situatsioonis ette võtma. Tänan.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõned mõtted tekivad, kahjuks ei leia Teie märgitud fotot. Tõenäoliselt on tegemist STD-ga ehk seksuaalselt leviva haigusega. Neid on mitmeid. Mis just ja kuidas ravida, selleks on vajalik esmalt perearsti külastus. Paljudel perearstidel on olemas erinevate haigustekitajate analüüside võtmise varustus, kui on teada, millega on tegemist, siis saab ka ravida. Ja ravi ei puuduta vaid Teid, vaid ka partner(e)id. Võimalik, et perearst suunab Teid uroloogi või androloogi vastuvõtule, seda vastavalt Teiega vahetul kohtumisel tekkivatele mõtetele.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi