Kiirenenud pulsisagedus 06.07.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Minu probleem seisneb kiirenenud pulsisageduses. Üldiselt ongi minu pulss kiirem, kuid vahest on see rahulolekus 112,120 jne, et liiga kiire. Sportiga ma igapäevaselt ei tegele. Vererōhk on mul üldiselt väga madal. Vahest isegi 90/60 80/55. On esinenud rauapuudust veres. Füüsilise koormuse korral väsin väga kiiresti. Üldiselt sporti sooviksin väga teha, aga pigem olen ettevaatlik ja väga ei tee hetkel, sest tunnen muret pulsisageduse pärast. Mida teie arvate, soovitate? Vōi millise arstiga konsulteerida?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ikka esmase kontakti arst, perearst. Kolleeg teeb Teie läbivaatuse, vajadusel EKG, ööpäevase EKG registreerimise, analüüsid, eriti oluline on täisveri aneemia ehk kehvveresuse kahtlusel, kilpnäärme uuring: TSH, TPO AK, FT3, jt testid.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi