Muna vasaku kõrva taga 06.10.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
mul on vasaku kõrva taga väike kõva muna, umbes selline 1 cm laiune. See muna on seal tegelikult keskkooliajast olnud ja kogu aeg ühesuurune. Seganud see pole. Nüüd aga on see ka valulik. Öösel oli ka kurk valus ning hommikul tundsingi, et see muna on valulik. Hiljuti olen pererarstil lasknud teha üldise vereanalüüsi ja kilpnäärmeanalüüsid, otseselt pole seda muna lasknud arstil üle vaadata. Kas see on lümfisõlm, mis võibki lihtsalt mul ühel pool kogu aeg tuntav olla ja see valu on ilmselt seotud siis kurguvaluga? Või võib olla ka midagi tõsisemat?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kindlasti tasub arstil lasta see muna üle vaadata, sest ainuüksi katsumise järgi saab tema olemuse kohta olulisi järeldusi teha: on ta päris luukõva või niisama tihke, on ta katsumisel liigutatav või ümbritseva koega liitunud, milline on valulikkuse dünaamika, milline tundub ta teise poolega võrreldes jne. Sellest lähtub ka edasine käitumine: kas rahule jätta või edasi uurida.
Lugupidamisega
Le Vallikivi